W obligacje USA , albo we franki, dolary kanadyjskie czy inne waluty. Korzystanie z takiej formy inwestowania nie jest trudne, jednak wymaga posiadania odpowiedniego konta forex z ofertą funduszy ETF, a także choćby minimalnej wiedzy na temat tego typu produktów. Konta czy portfele elektroniczne to dobre miejsce dla środków, do których chcesz mieć łatwy dostęp. Jeśli jednak wiesz, że przez nieco dłuższy czas nie będziesz ich potrzebował, możesz rozważyć lokaty walutowe lub ETF-y na waluty. Na tę chwilę oferta tych pierwszych prezentuje się mało atrakcyjnie, ale i tak korzystniej niż rachunków walutowych, które w ogóle nie są oprocentowane.

kurs euro prognozy październik 2020

Na razie nie ma jednak żadnej prognozy z piątką z przodu. Ponad połowa aktualnych prognoz mieści się w przedziale 4,60-4,80 zł. Emanacją tych oczekiwań jest jednak utrzymanie kursu franka do złotego blisko historycznie wysokich poziomów i wyraźnie powyżej 4,50 zł w perspektywie następnych 12 miesięcy. W takim układzie wystarczy nawet lekka panika w strefie euro (Rosja zakręcająca gazowy kurek Niemcom) lub problemy w Polsce, by kurs franka wystrzelił w kierunku 5 zł. To zastrzeżenie względem ryzyka, którego obecnie w prognozach walutowych nie widać. Nawet gdyby miały się one sprawdzić, to „zielony” na polskim rynku ma kosztować ponad 4 złote w całym horyzoncie prognozy.

Prognoza walutowa. Dolar jest mocny i będzie jeszcze droższy

Z drugiej, majowe posiedzenie Fed przyspieszyło cykl podwyżek stóp procentowych (+50 p.b. pierwszy raz od 2000 roku). Jednocześnie ogłoszono plany redukcji bilansu poprzez tzw. Tu pośrednio argumentów dla takich qualcomm zacks rating obaw dodała wypowiedź prezesa NBP Adama Glapińskiego z piątku. A uważa, że osłabienie złotego to właśnie splot wydarzeń (Białoruś, COVID-19, umocnienie dolara), które “nie są ani niezwykłe, ani groźne”.

kurs euro prognozy październik 2020

Oczekiwania wobec kursu USD/PLN to 3,84 zł, a dla kursu CHF/PLN – 4,18 zł. Jedyną szansą na realizację antydolarowego scenariusza byłby „piwot” Rezerwy Federalnej, w ramach którego Powell i spółka szybko porzuciliby plany zacieśnienia polityki monetarnej zapowiadane na ten i przyszły rok. Franka szwajcarskiego, zalicza się również do walut typu safe haven (tzw. bezpiecznych przystani), które co do zasady zyskują na wartości w czasie kryzysów gospodarczych i niepokojów na rynkach finansowych. Z drugiej strony, jeśli gospodarki się rozwijają i na rynkach panuje optymizm, to kapitał ucieka od tych walut i dochodzi do spadków ich kursów.

Gaz ziemny w poniedziałek rano w Europie drożeje o 1,74 proc.

Dobra passa amerykańskiej waluty z pierwszej połowy lipca to przeszłość – teraz dolar oddaje zyski. Obecnie gospodarka USA spełnia najprostszą definicję recesji technicznej. Dalsze podwyżki stóp procentowych Rezerwy Federalnej w pełni zależą od danych… W publicznych wystąpieniach, Prezes Fed – Jerome Powell – podkreśla jasno, że głównym celem dla amerykańskiego banku centralnego jest obecnie tylko i wyłączenie ograniczenie inflacji, a nie dbanie o rynek pracy. W tle utrzymuje się również kwestia ryzyka geopolitycznego za naszą wschodnią granicą, która premiuje kwotowania amerykańskiej waluty względem złotego. Jeśli weźmiemy pod uwagę ostatni rok , to okaże się, że złoty stracił w stosunku do euro czy funta zaledwie odpowiednio 4 i 2%.

Złoty znowu traci na wartości. Co zrobi NBP?

Gdy inwestorzy ustalą, że to nie są fake newsy, reportaże z cyrku ani tym bardziej kolejne skecze Neo-Nówki, dolar, euro i frank mogą być nawet po 7 cebulionów. Tylko złożenie dymisji przez Jaszczomba może jeszcze coś uratować. Jeśli chodzi o fundusze typu ETF, to z ich pomocą możesz pośrednio zainwestować np.

cytatów znanych inwestorów i traderów

Już dzisiaj posiedzenie EBC, na którym pierwszy raz od ponad 6 lat ma dojść do zmiany stóp procentowych. Określenie wzrostu o 0,25%, bo takiego oczekują analitycy, jako „przełomowy” wydaje się dziwne, ale wszystko wygląda… Polska waluta ma dzisiaj wyraźnie słabszy dzień. Dzisiejsze zmiany stóp procentowych za najlepsze biznesowe karty kredytowe dla małych firm Oceanem pokażą nam, jak będą kształtowały się kolejne. Odwrót od złotego Po bardzo dobrym półtora tygodnia dla złotego rozpoczęła… Prognozujemy kursu EUR/PLN na poziomie 4,65-4,70 w najbliższym czasie – podaje Rafał Benecki, główny ekonomista ING. – Zakładamy dużą nerwowość na rynku przed końcem roku – dodaje.

Rynek pracy za Oceanem wciąż mocny – Komentarz walutowy z dnia 08.08.2022

Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów. Umożliwia zbieranie statystycznych danych na temat tego, jak korzystasz z naszej strony. Zapamiętuje ostatnio wybraną walutę w usłudze ofert społecznościowych (Druga waluta dla sprzedaży). Zapamiętuje ostatnio wybraną walutę w usłudze ofert społecznościowych (Pierwsza waluta dla sprzedaży). Używany przez Google Analytics w celu ograniczenia liczby odpytań.

To powinno umocnić polską walutę – przewidują analitycy. Już teraz w środę 11 sierpnia kurs funta szterlinga wobec polskiego złotego czyli para GBP/PLN oscyluje już na zakresie 5,54 – 5,53 PLN – co oznacza, że rynek walczy na wsparciu. Dolar za 4,61 zł, euro etoro broker po 4,74 zł, a frank szwajcarski po 4,78 zł. Tak dziś wygląda silna przecena polskiej waluty. – To gra na recesję europejskiej gospodarki – oceniają eksperci. Według szacunkowych danych Eurostatu, inflacja w eurolandzie wyniosła 1,3% w grudniu 2019 roku.

Obecnie większość walut gospodarek rozwijających się traci na wartości w stosunku do USD i EUR. Nastroje pogarszają się przez niepokojące wieści na temat liczby nowych przypadków Covid-19 w Europie. Następuje ucieczka inwestorów właśnie do bezpiecznej przystani jaką są Stany Zjednoczone pkb strefy euro niemiecki zew i że deal – komentuje Mariusz Zielonka z Lewiatana. Monitoruj kursy walut, czytaj komentarze i korzystaj z naszych usług jeszcze szybciej, łatwiej i wygodniej. Euro i dolar zrównają się pierwszy raz od kilkunastu lat Nadchodzi era amerykańskiej waluty, a Europie grozi odpływ inwestycji.

Teraz konsens leży na poziomie 4,65 zł, który – historycznie rzecz biorąc – sygnalizuje bardzo daleko posuniętą słabość polskiej waluty. Już mało kto ma odwagę prognozować, że złoty powróci do formy sprzed marca 2020 r. – co byłoby tożsame ze spadkiem kursu euro do strefy 4,25-4,35 zł.

Leave a comment